Typy obcych cywilizacji w kosmosie

Opublikowano: 10.07.2018 | Kategorie: Dokumenty

Typy obcych cywilizacji w kosmosie

Wideo zainteresowało 19 osób!

Obce cywilizacje w kosmosie i ich typologia. Jeśli kosmici tworzą cywilizacje to można je sklasyfikować pod względem kilku czynników. Na przestrzeni lat wielu ludzi ze świata nauki zajmowało się tym zagadnieniem. Najsłynniejszym podziałem jest skala Kardaszewa, szeregująca cywilizacje pod względem możliwości pozyskiwania energii. Inny podział dotyczy technologii transportu, która może być kluczowa dla przetrwania gatunku takich istot. Ważny jest także podział pod względem czegoś, co można nazwać „polityką zagraniczną” – czy dana cywilizacja jest ekspansywna, czy też raczej izoluje się na własnej planecie.

PROBLEM Z PLAYEREM: Player nie działa? Usuń pliki tymczasowe przeglądarki i uruchom ją ponownie. Wciąż nie działa? Powiadom nas w komentarzu! Niektóre playery wymagają klikania w strzałki, napisy typu „Continue to file”, zamknięcia reklam (zablokujesz je wtyczką AdBlock) lub włączenia reklam (gdy są blokowane).

PRAWA AUTORSKIE: Nasza strona jest niekomercyjną linkownią do playerów filmów i telewizji dostępnych na zewnętrznych stronach internetowych, na których zawartość "Wolne Media" nie mają wpływu. Po kliknięciu w duży obrazek ze strzałką w oknie pop-up otwiera się zewnętrzna strona, której adres każdy może podejrzeć. Roszczenia ws. praw autorskich należy kierować do stron, które udostępniają materiały audiowizualne i strumieniowe (streaming). Linki publikujemy w celach informacyjnych. Więcej informacji TUTAJ!

MODERACJA KOMENTARZY: Na stronie TV WM nie ma kont użytkowników, dlatego wszystkie komentarze są moderowane - po dodaniu komentarz nie pojawi się automatycznie! U niektórych użytkowników komentarz przed akceptacją może być widoczny tylko dla niego (zależy od ustawień przeglądarki internetowej). Celem moderacji jest walka hejterami i spamerami.

TAGI:

1 wypowiedź

  1. Abomingo 15 lipca 2018

    …pozyskiwanie energii i rodzaj transportu są ze sobą nierozerwalnie połączone ,pozostałe elementy dotyczą poziomu rozwoju duchowego danej cywilizacji ….naszej nie umieszczał bym w żadnej z tych grup…

Dodaj komentarz