Oannes – nauczyciel Sumerów

Opublikowano: 05.07.2018 | Kategorie: Dokumenty

Oannes – nauczyciel Sumerów

Wideo zainteresowało 6 osób!

Czy starożytni kosmici odwiedzali Mezopotamię? Ludy zamieszkujące tę krainę opowiadały historie o wielu boskich istotach, które przybywały do nich z nieba i przekazywały im wiedzę. Sumerowie i Babilończycy znali grupę siedmiu boskich mędrców zwanych Apkallu bądź Abgal. Te tajemnicze istoty przynosiły mądrość oraz kulturę do ludzi zamieszkujących tereny Mezopotamii. Najstarszym i najważniejszym nauczycielem był Oannes, który nauczał jak budować miasta, tworzyć prawa a także wyjaśnił zasady geometrii. Spoglądając na opis jego wyglądu oraz ogromnej wiedzy jaką posiadał warto się zastanowić, czy być może Oannes był przybyszem z kosmosu.

PROBLEM Z PLAYEREM: Player nie działa? Usuń pliki tymczasowe przeglądarki i uruchom ją ponownie. Wciąż nie działa? Powiadom nas w komentarzu! Niektóre playery wymagają klikania w strzałki, napisy typu „Continue to file”, zamknięcia reklam (zablokujesz je wtyczką AdBlock) lub włączenia reklam (gdy są blokowane).

PRAWA AUTORSKIE: Nasza strona jest niekomercyjną linkownią do playerów filmów i telewizji dostępnych na zewnętrznych stronach internetowych, na których zawartość "Wolne Media" nie mają wpływu. Po kliknięciu w duży obrazek ze strzałką w oknie pop-up otwiera się zewnętrzna strona, której adres każdy może podejrzeć. Roszczenia ws. praw autorskich należy kierować do stron, które udostępniają materiały audiowizualne i strumieniowe (streaming). Linki publikujemy w celach informacyjnych. Więcej informacji TUTAJ!

MODERACJA KOMENTARZY: Na stronie TV WM nie ma kont użytkowników, dlatego wszystkie komentarze są moderowane - po dodaniu komentarz nie pojawi się automatycznie! U niektórych użytkowników komentarz przed akceptacją może być widoczny tylko dla niego (zależy od ustawień przeglądarki internetowej). Celem moderacji jest walka hejterami i spamerami.

TAGI:

Dodaj komentarz