Ekonomię nakręca produkcja tandety

Opublikowano: 30.01.2018 | Kategorie: Dokumenty

Ekonomię nakręca produkcja tandety

Wideo zainteresowało 12 osób!

Bardzo ciekawy film dokumentalny i zachęcam do oglądnięcia go do końca. Polecam! Wszystkie rzeczy są produkowane celowo tak, aby ich żywotność nie przekraczała danego okresu. To napędza dzisiejszą ekonomię. Można byłoby wyprodukować drukarkę działającą na przykład 25 lat, ale celowo instaluje się w niej specjalny chip, aby po 3 latach sama się wyłączyła i przestała działać. To zmusza właściciela do kupna nowej i tak ten świat się kręci. Myślisz, że nie mogą wyprodukować silnika w samochodzie co działałby 100 lat? Oczywiście, że mogą. Tylko nie chcą! Ludzie kontrolujący tym światem patrzą się na zbyt, tylko to ich interesuje. Kupujesz na przykład lodówkę którą spłacasz przez 2 lata, a po 5 ona już szwankuje. I tak ten świat się kręci. Na wmawianiu ludziom, że potrzebują cały czas niby nowych i bardziej stylowych rzeczy, bo te co mają teraz już się przedawniły. Tak samo jest z technologią.

PROBLEM Z PLAYEREM: Player nie działa? Usuń pliki tymczasowe przeglądarki i uruchom ją ponownie. Wciąż nie działa? Powiadom nas w komentarzu! Niektóre playery wymagają klikania w strzałki, napisy typu „Continue to file”, zamknięcia reklam (zablokujesz je wtyczką AdBlock) lub włączenia reklam (gdy są blokowane).

PRAWA AUTORSKIE: Nasza strona jest niekomercyjną linkownią do playerów filmów i telewizji dostępnych na zewnętrznych stronach internetowych, na których zawartość "Wolne Media" nie mają wpływu. Po kliknięciu w duży obrazek ze strzałką w oknie pop-up otwiera się zewnętrzna strona, której adres każdy może podejrzeć. Roszczenia ws. praw autorskich należy kierować do stron, które udostępniają materiały audiowizualne i strumieniowe (streaming). Linki publikujemy w celach informacyjnych. Więcej informacji TUTAJ!

MODERACJA KOMENTARZY: Na stronie TV WM nie ma kont użytkowników, dlatego wszystkie komentarze są moderowane - po dodaniu komentarz nie pojawi się automatycznie! U niektórych użytkowników komentarz przed akceptacją może być widoczny tylko dla niego (zależy od ustawień przeglądarki internetowej). Celem moderacji jest walka hejterami i spamerami.

Dodaj komentarz